Aktualności

Nadchodzące premiery

W weekend odbyła się pierwsza premiera Olimpiady Teatralnej – Życie między niebem a ziemią w reżyserii Liu Libina. W nadchodzących dniach widzowie będą mieli okazję obejrzeć dwie kolejne. Jarosław Fret i Simona Sala z Teatru ZAR zaprezentują spektakl Medee. O przekraczaniu, inspirowany postacią Medei z tragedii Eurypidesa. Na dramaturgię muzyczną przedstawienia składają się pieśni w języku arabskim, perskim, kurdyjskim wykonywane przez śpiewaczki z Kairu, Teheranu i Stambułu oraz tekst greckiego poety Dimitrisa Dimitriadisa. Premierowe pokazy odbędą się 20–22 października, a kolejne 6–9 listopada w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego.

Eugenio Barba i Odin Teatret przyjechali z polską premierą spektaklu Drzewo, który powstał w koprodukcji z Teatrem Narodowym w Budapeszcie, Instytutem Grotowskiego i Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016. Duńska premiera miała miejsce 19 września. Polskie pokazy odbędą się 21–25 października. Drzewo wraz ze spektaklami Odin Teatret Wielkie miasta pod księżycem i Chroniczne życie, prezentowanymi już we Wrocławiu, tworzą Trylogię niewiniątek.

W ramach Programu Instytutu Grotowskiego odbędą się premiery spektakli: Ostatnia taśma Alessandra Curtiego (24 października) oraz Chinkon. Ukojenie dusz Teatru Tessenkai z Japonii według sztuki Jadwigi Rodowicz-Czechowskiej w przekładzie na japoński Tokimasy Sekiguchiego. Przedstawienie prezentowane jest razem z adaptacją sztuki nō Kiyotsune. Z kolei w ramach Eastern Line planowane są aż dwie premiery: spektakl-koncert Tysiąc języków w wykonaniu Nini Julii Bang (7 listopada) oraz Dead Line warszawskiej grupy Studium Teatralne (9 listopada).

Sprzedaż biletów prowadzona jest na stronie internetowej Ticketpro oraz Biurze Festiwalowym Olimpiady Teatralnej w Barbarze (ul. Świdnicka 8c, w godz. 9:0018:00).

Spektakl

Medee. O przekraczaniu

Jarosław Fret

Spektakl

Drzewo

Eugenio Barba | Odin Teatret

Drzewo, fot. Rina Skeel
Spektakl

Ostatnia taśma

Alessandro Curti

Alessandro Curti, fot. Maciej Zakrzewski
Spektakl

Chinkon. Ukojenie dusz

Teatr Tessenkai

Chinkon, fot. Jakub Karpoluk
Spektakl

Tysiąc języków

Nini Julia Bang

Spektakl

Dead Line

Studium Teatralne

La Possibilite, fot. Gianna Benvenuto

Aktualności

Radio Wrocław Kultura przyznaje Emocje 2016

Olimpiada Teatralna została nominowana przez słuchaczy Radio Wrocław Kultura jako jedno z 5 najważniejszych wydarzeń 2016 roku w kulturze.

 

EMOCJE: Nagrody Radia Wrocław Kultura

Olimpiada Teatralna została nominowana do konkursu na najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2016 we Wrocławiu.