Wolontariat

Zostań wolontariuszem Olimpiady Teatralnej „Świat miejscem prawdy” Wrocław 2016

Interesujesz się teatrem, sztukami performatywnymi, filmem, zarządzaniem w kulturze? Chcesz się dowiedzieć, jak wygląda teatr od kulis? Masz czas, energię, otwarty umysł i znasz języki obce? Pragniesz uczestniczyć w organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń teatralnych podczas Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i włączyć się do organizacji Olimpiady Teatralnej Wrocław 2016? Czekamy na Twoje zgłoszenie. Być może to właśnie Ciebie szukamy. Dołącz do zespołu wolontariuszy pomagających przy współorganizowaniu Olimpiady Teatralnej!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 20 września i dołącz do zespołu wolontariuszy pomagających przy współorganizowaniu Olimpiady Teatralnej!

Koordynator: Małgorzata Dudek, m.dudek@grotowski-institute.art.pl, tel. 577 569 646

Kogo szukamy?

Wolontariuszy powyżej 16 roku życia, przebywających we Wrocławiu przed Olimpiadą Teatralną i/lub w trakcie jej trwania (14 października – 13 listopada 2016). Od Twojej dyspozycyjności zależy rodzaj wykonywanych aktywności oraz stopień ich odpowiedzialności. Zadania wybierzesz samodzielnie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Chcemy, aby wolontariusze aktywnie organizowali z nami Olimpiadę, dlatego najbardziej cenimy samodzielność, entuzjazm i pomysłowość.

W co możesz się zaangażować?

W ramach wolontariatu podczas Olimpiady Teatralnej powstaną zespoły realizujące zadania w biurze festiwalowym, biurze prasowym, przy promocji i PR, obsłudze punktów informacyjnych i obsłudze widowni, opiekujące się gośćmi Olimpiady z Polski i zagranicy oraz do zadań specjalnych – pomocy przy wydarzeniach, takich jak: spotkania, warsztaty, debaty, pokazy filmowe, konferencje itp.

Jeśli chcesz działać w jednym z takich zespołów, napisz o tym w ankiecie, uzasadniając swój wybór. Osoby otwarte na różnorodne wyzwania mogą dołączyć do kilku grup jednocześnie lub w różnych przedziałach czasowych.

Co zyskasz?

• Rozwój swoich umiejętności – podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem, wiedzą i kompetencjami
• Wdzięczność – naszą, artystów występujących na festiwalu oraz publiczności
• Wstęp wolny na wydarzenia w ramach Olimpiady Teatralnej (w zależności od wolnych miejsc)
• Możliwość stałej współpracy z Instytutem Grotowskiego jako wolontariusz
• Pracę we wspaniałym zespole oraz wpływ na jego działania
• Spotkanie najwybitniejszych praktyków i teoretyków teatru i sztuk performatywnych przełomu XX i XXI wieku
• Udział w wydarzeniach organizowanych specjalne dla naszych wolontariuszy
• Zaświadczenie o wolontariacie i możliwość otrzymania listu referencyjnego zawierającego opinię o jakości pracy oraz ocenę postawy i predyspozycji zawodowych
• Zniżki na zakup publikacji Instytutu Grotowskiego
• A przede wszystkim – przygodę, dobrą zabawę i niezapomniane wspomnienia

Instytut zapewnia ubezpieczenie i przeprowadza szkolenie przed rozpoczęciem Olimpiady. Wolontariusze we własnym zakresie pokrywają dojazd do Wrocławia, noclegi i wyżywienie.