Koncert

Lav Lur

„Lav Lur” oznacza w języku ormiańskim „dobrą nowinę”. To wezwanie, aby powstać i zacząć się ruszać, aby usiąść i być. Dwóch posłańców marzy o tym, by zostać trubadurami i podróżować po świecie, zaskakując innych i pozwalając zaskakiwać siebie – historiami, pieśniami i tańcami. Uciekająca panna młoda cieszy się z wolności, odtrącony kochanek śmieje się ze swoich złudzeń, dobry chłopiec spotyka diabła, pirat ucztuje w śnie młodej kobiety.

Przy akompaniamencie akordeonu, basu zrobionego z balli, cavaquinho, muszli i dwóch drewnianych łyżek śpiew Lav Lur przekazuje nowiny z różnych światów, śmiało zaimprowizowane słowa, tradycje i niedające się zakwalifikować, lecz znajomo brzmiące formy muzyczne. Zdarzenie muzyczne dla wszystkich: przyjazne dla dzieci, zrozumiałe dla obcych, widowiskowe dla staruszków, ożywcze dla bankowców.

  • Koncepcja, kompozycja, wykonanie — Ana Madureira, Vahan Kerovpyan

Ana Madureira i Vahan Kerovpyan (Porto, Portugalia) – artyści teatru, klauni, muzycy, ilustratorzy, pisarze i pedagodzy. Sięgając po wiele różnych gatunków muzycznych, gier i po różnorodne instrumenty, próbują wchodzić w bliską relację z publicznością, w której ważną role odgrywa świetna zabawa i spontaniczność.

Informacje

Data i godzina

pon.
24 Październik
21:00

Czas trwania

60 min

Języki

angielski, portugalski, ormiański

Biogram