Opis zespołu

Change Performing Arts

Zespół

Ostatnia taśma Krappa, fot. Lucie Jansch

fot. Lucie Jansch

Change Performing Arts jest niezależną firmą producencką z siedzibą w Mediolanie, działającą w dziedzinie performansu (teatru, tańca, opery, tradycyjnych sztuk widowiskowych, muzyki klasycznej i współczesnej) i sztuk wizualnych (instalacji, wystaw i wydarzeń kulturalnych). Firmę założyli w 1989 roku Franco Laera i Yasunori Gunji, wnosząc do Change Performing Arts ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia.

Od czasu zamówienia i produkcji instalacji Pamięć/Strata Roberta Wilsona, która została nagrodzona Złotym Lwem na Biennale w Wenecji w 1993 roku, Change Performing Arts specjalizuje się w łączeniu sztuki wizualnej z performansem, projektując i produkując wystawy oraz wydarzenia artystyczne.

Obecnie, zatrudniając stały zespół producentów i projektantów, firma zarządza projektami artystycznymi na wszystkich etapach realizacji – od koncepcji do prezentacji prac oraz ich międzynarodowej produkcji i dystrybucji. Zajmuje się również produkcją filmów, w tym filmów dokumentalnych, jest też zaangażowana w badania i rozwój nowych technologii. Change Performing Arts realizuje najwyższej jakości wydarzenia i projekty, które łączą różne formy sztuki w poszukiwaniu nowych, oryginalnych, stymulujących środków wyrazu.

changeperformingarts.com