Miejsce

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, Duża Scena

ul. Braniborska 59
Wrocław

Historia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu (PWST) sięga 1972 roku, gdy powstał Wydział Lalkarski. W 1979 roku otwarto Wydział Aktorski, a w 2006 roku zainaugurowano kierunek reżyseria teatralna.

Program studiów na Wydziale Lalkarskim i Wydziale Aktorskim obejmuje 9 semestrów, oferujących głównie kursy praktyczne, na których studenci uczą się podstaw sztuki aktorskiej – budowania roli, odgrywania scen klasycznych i współczesnych, emisji głosu i dykcji, a także interpretacji poezji, prozy i piosenki. Program nauczania obejmuje także zajęcia muzyczne i fizyczne. Na Wydziale Lalkarskim, ze względu na specyfikę kierunku, największa liczba godzin jest przeznaczana na zajęcia związane z nauką gry lalkami oraz grą w masce.

Kadra obu wydziałów składa się z doświadczonych aktorów i reżyserów zatrudnionych w czołowych wrocławskich teatrach (Wrocławski Teatr Lalek, Teatr Polski, Teatr Współczesny, Teatr Pantomimy, Opera Wrocławska, Teatr Muzyczny) oraz profesorów Uniwersytetu Wrocławskiego.

pwst.wroc.pl

Wydarzenia powiązane

Spektakl dla dzieci

Królowa śniegu wg Petra Nosálka

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze

Królowa Śniegu, fot. Marcin Oliva Soto
Spektakl taneczny

Simulante Bande

VerTeDance | Teatr Archa

Simulante bande, fot. Vojtech Brtnicky