Warsztaty

Metoda pracy Theodorosa Terzopoulosa

Prowadzący
Theodoros Terzopoulos, Savvas Stroumpos

Proces prób w Teatrze Attis nie polega na realizacji dramatycznej koncepcji; jest przygodą podczas podróży do pejzażu pamięci, poszukiwaniem zagubionych kluczy jedności ciała i mowy, słowa jako naturalnej jedności.
Heiner Müller, Berlin 1987

Warsztaty stanowią wprowadzenie do treningu aktorskiego metodą Theodorosa Terzopoulosa. Ta znana i ceniona metoda nauczana jest w międzynarodowych akademiach i szkołach teatralnych oraz na uniwersytetach oraz inspiruje aktorów na całym świecie. Jest to intensywny trening psychofizyczny dla aktorów, bazujący na kontroli oddechu. To właśnie oddech, a nie ciało ludzkie jako takie, staje się dzięki tej metodzie centralnym elementem teatralnej kreacji.

Teoretyczna część warsztatów, w formie konwersatorium Theodorosa Terzopoulosa, połączona będzie z praktycznymi ćwiczeniami prowadzonymi przez Savvasa Stroumposa.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną główne elementy metody:

• kontrola oddechu przeponowego
• techniki autokoncentracji
• świadomość i aktywacja osi ciała i centrum ciała
• całkowita aktywacja rezonatorów cielesnych
• emancypacja głosu
• rozwój wytrzymałości fizycznej i psychicznej
• rytmiczna interpretacja tekstu (tragedia starogrecka i teksty klasyczne)

Zapisy

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać do 30 października 2016 na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Olimpiada Teatralna” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje

Data i godzina

czw.
10 Listopad
10:00
pt.
11 Listopad
10:00

Czas trwania

150 min

Język

grecki z tłumaczeniem na angielski

Koszt

300 PLN

Biogram