Biogram

Opis

Partytura (rzeczownik, rodzaj żeński) – zapis utworu wokalnego, wokalno-instrumentalnego lub instrumentalnego, przeznaczonego dla dwóch lub więcej wykonawców, w postaci zestawienia poszczególnych partii według określonego porządku, z zachowaniem relacji wertykalnych. Rzeczywistość (rzeczownik, rodzaj żeński) – wszystko, co istnieje obiektywnie, świat realny, byty zarówno obserwowalne, jak i pojęciowe. Partytury rzeczywistości (nazwa handlowa) – dwudziesty czwarty autorski spektakl Teatru Porywacze Ciał w reżyserii i wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka.

Wprowadzeni do niewielkiej sali widzowie poddani zostają próbie braku światła. Na tylną ścianę sceny rzucana jest cienka linia, która z biegiem czasu wybrzusza się i zaczyna poruszać, tworząc coś w rodzaju zapisu emisji fali. Publiczność, poddana niemal dwugodzinnej sesji wysyłania impulsów pozytywnej energii, ma okazję doświadczyć tego, jakie natężenie może przybrać sceniczna charyzma wykonawców i wytwarzanie relacji między wszystkimi ludźmi, niezależnie od statusu widza czy performera.

  • Teatr Porywacze Ciał
  • Scenariusz, reżyseria i wykonanie ― Maciej Adamczyk, Katarzyna Pawłowska
  • Premiera ― 26 kwietnia 2013
  • Ten, kto myśli, że Porywacze skupili się jedynie na zasadnej krytyce społecznej, musi nie znać ich podejścia do teatru. Pawłowska i Adamczyk oferują bowiem katalog ludzkich relacji, które wytworzyli według scenariusza, a niejednokrotnie także poza nim. […] Chodzi o pobudzenie publiczności.

    Joanna Żabnicka | teatralia.pl

Informacje

Data i godzina

śr.
9 Listopad
20:00
czw.
10 Listopad
17:00

Miejsce

Czas trwania

90 min

Język

polski