Jarek Rebeliński

Jarek Rebeliński, fot. Tobiasz Papuczys

fot. Tobiasz Papuczys

Jarek Rebeliński jest absolwentem wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Skończył kurs doskonalący „Drama w edukacji” oraz kurs kwalifikacyjny dla edukatorów dramy oraz kurs Teatru Forum. Od trzech lat prowadzi na tym kursie konsultacje reżyserskie. Przez cztery lata był opiekunem terapeutą w Ośrodku Adaptacyjnym dla Młodzieży Niepełnosprawnej (obecnie ŚDS prowadzony przez Fundację Akces).

Aktualnie jest kierownikiem teatru w Gdańskim Archipelagu Kultury, w którym realizuje autorskie projekty „Projekt Drama” i „Teatr Forum”. Koordynuje działania na rzecz mieszkańców dzielnicy Orunia i okolic, m.in. „Kroniki dzielnicowe” – warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz „Historie po Oruńsku” – teatr ze społecznością lokalną.

Wykłada w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej na wydziale pedagogiki. Jest organizatorem Festiwalu Akcept. Był aktorem Teatru Znak i Teatru Snów. Założył i pracował jako reżyser Teatru Poza Tym, Teatru Pedagogów oraz Teatru Razem (teatr integracyjny). Jest inicjatorem i założycielem nieformalnej grupy IM+ działającej na rzecz środowiska osób z niepełnosprawności intelektualną.