Aktualności

Wernisaże wystaw na otwarcie Festiwalu Dziady. Recykling

Z okazji rozpoczęcia Festiwalu Dziady. Recykling 27 października 2016 odbędą się aż cztery wernisaże. O godz. 18:00 gościem otwarcia wystawy fotografii Pierre’a Vergera Orixás w Domku Romańskim będzie Angela Elizabeth Lühning z Fundacji im. Pierre’a Vergera. Kolejne wernisaże odbędą się w Kamienicy Rynek 25. O godz. 19:00 w otwarciu wystawy fotografii Święte skrzyżowania będzie uczestniczyć autorka zdjęć, Monika Bułaj, oraz Jarosław Fret i Leszek Kolankiewicz. Pół godziny później Magdalena Mądra oficjalnie otworzy swoją wystawę zdjęć z Białorusi, Haiti i Brazylii – Dziady Starego i Nowego Świata. O godz. 20:00 w wernisażu wystawy haitańskiego malarstwa vodou w zbiorach polskich Natchnione przez bogów weźmie udział kurator wystawy, Aleksander Kawalec. O godz. 21:00 odbędzie się reportaż na żywo Moniki Bułaj w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego.

Wystawy czynne są codziennie w godzinach 10:00–18:00. Wstęp na wystawy w Kamienicy jest wolny, a w Domku Romańskim wynosi 2–4 PLN. W poniedziałki i święta wystawa Orixás jest nieczynna.

Pełny program Festiwalu znajduje się w zakładce Kalendarium i Nurty oraz w katalogu w formie elektronicznej.

Wystawa fotografii

Święte skrzyżowania

Monika Bułaj
The sacred drums, fot. Monika Bułaj
Wystawa fotografii

Dziady Starego i Nowego Świata

Magdalena Mądra
Rytuały Brazylia, fot. Magdalena Mądra
Wystawa malarstwa

Natchnione przez bogów. Haitańskie malarstwo...

Aleksander Kawalec
Aleksander Kawalec, wystawa

Aktualności

Radio Wrocław Kultura przyznaje Emocje 2016

Olimpiada Teatralna została nominowana przez słuchaczy Radio Wrocław Kultura jako jedno z 5 najważniejszych wydarzeń 2016 roku w kulturze.

 

EMOCJE: Nagrody Radia Wrocław Kultura

Olimpiada Teatralna została nominowana do konkursu na najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2016 we Wrocławiu.