Aktualności

Premiery w ramach Eastern Line

Prezentujemy kolejne premiery w ramach Olimpiady Teatralnej: duńskiej artystki Nini Julii Bang oraz warszawskiego Studium Teatralnego.

Nini Julia Bang jest niezależną aktorką, śpiewaczką, muzykiem. Mieszka w Kopenhadze w Danii. Od 2006 roku współpracuje z Teatrem ZAR – występuje we wszystkich częściach tryptyku Ewangelie dzieciństwa i jest współtwórczynią jego dwóch części, Cesarskiego cięcia. Próby o samobójstwie i Anhellego. Wołanie. Tysiąc języków to spektakl-koncert będący wyrazem miłości do ludzkiego głosu i kruchości życia. Nini Julia Bang łączy tradycyjne pieśni z regionów Bliskiego Wschodu targanego konfliktami z muzyką z różnych części Europy. Pieśni przeplatają się z obrazami inspirowanymi dawno zapomnianymi opowieściami z Mezopotamii o boskiej kobiecości i pierwotnej miłości, które spowija mgła tajemnicy. Premierowe pokazy odbędą się 7 i 8 listopada.

Od samego początku istnienia Studium Teatralnego, założonego przez Piotra Borowskiego,  grupa działa jako niezależny zespół teatralny, korzystając z obywatelskiego prawa do zrzeszania się. Postawiła sobie za cel pogłębianie i szerzenie poczucia prawdy artystycznej. Silne wrażenie – tak chyba najlepiej ująć lekturę książki Możliwość wyspy Michela Houellebecqa w interpretacji zespołu Studium Teatralnego. Konsumpcja, walka płci, parcie na finansowy sukces, zawiedziona miłość, wewnętrzna pustka, okrutna starość i w końcu wizja życia wiecznego, gdzie w świecie wiecznie młodych ludzi przyszłości nie ma już miejsca na wzajemne relacje. Podczas Olimpiady odbędzie się premiera spektaklu 9 listopada, a drugi pokaz 10 listopada.

W sprzedaży w Biurze Festiwalowym oraz w serwisie TicketPro są ostatnie sztuki biletów.

Spektakl

Tysiąc języków

Nini Julia Bang

Spektakl

Dead Line

Studium Teatralne

La Possibilite, fot. Gianna Benvenuto

Aktualności

Radio Wrocław Kultura przyznaje Emocje 2016

Olimpiada Teatralna została nominowana przez słuchaczy Radio Wrocław Kultura jako jedno z 5 najważniejszych wydarzeń 2016 roku w kulturze.

 

EMOCJE: Nagrody Radia Wrocław Kultura

Olimpiada Teatralna została nominowana do konkursu na najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2016 we Wrocławiu.