Aktualności

Nurt główny podczas czwartego weekendu Olimpiady

Po zakończeniu Festiwalu „Dziady. Recykling” w programie Olimpiady ponownie prezentujemy spektakle nurtu głównego.

Ostatnia taśma Krappa Samuela Becketta to monodram-dialog. Aktor na scenie prowadzi rozmowę z własnym głosem, nagranym wiele lat wcześniej. Stary człowiek, siedzący samotnie w swojej „norze” w dniu własnych urodzin, przygotowuje się do nagrania kroniki opisującej miniony rok swojego życia, tak jak robił to w każde urodziny od czasów młodości. W spektaklu w tytułowej roli występuje Robert Wilson. We Wrocławiu pokazy odbędą się 5 i 6 listopada.

Spektakl Czekaj, czekaj, czekaj… (dla mojego ojca) Jana Fabre’a, prezentowany 6 i 7 listopada, porusza temat odwlekania, odkładania w czasie, stwarza dystans, moment, w którym wszystko jest nadal możliwe, w którym nie musimy jeszcze podejmować decyzji. Syn wyobraża sobie ojca i rozmawia z nim w myślach. Inspiracją dla spektaklu Jana Fabre’a było życie Cédrica Charrona, tancerza, który występuje na scenie solo.

W spektaklu Teatru ZAR mowa jest o problemie emigracji. Dla twórców Medea jest przede wszystkim figurą wygnaństwa. Medee. O przekraczaniu to nieprzerwany ciąg działań aktorskich i instalacji układający się w poetycki obraz odrzucenia. Dagmara Chojnacka recenzuje w Radiu Wrocław: „Teatr ZAR do swojego nowego spektaklu zaprosił artystów z całego świata. Są lamenty z Teheranu, grecki tekst, włoska aktorka. Nie ma Medei Eurypidesa. Jest tratwa na pełnym morzu....”. Popremierowe pokazy mają miejsce 6–9 listopada.

Bilety na spektakle dostępne są na stronie internetowej w zakładce Bilety i w Biurze Festiwalowym Olimpiady Teatralnej w Barbarze.

Poza programem nurtów realizowane są warsztaty z Chiarą Guidi, która wspólnie z Romeem i Claudią Castellucci założyła Socìetas Raffaello Sanzio. Zajęcia zakończy spektakl GARDŁO. W trzech odsłonach, prezentowany czterokrotnie 5 i 6 listopada. W weekend odbędzie się także seminarium Witness/Action. Na wydarzenia wstęp jest wolny.

Spektakl

Ostatnia taśma Krappa

Robert Wilson

Ostatnia taśma Krappa, fot. Lucie Jansch
Spektakl

Czekaj, czekaj, czekaj… (dla mojego ojca)

Jan Fabre

Czekaj, czekaj, czekaj..., fot. Wonge Bergmann
Spektakl

Medee. O przekraczaniu

Jarosław Fret

Spektakl

GARDŁO. W trzech odsłonach

Chiara Guidi

Aktualności

Radio Wrocław Kultura przyznaje Emocje 2016

Olimpiada Teatralna została nominowana przez słuchaczy Radio Wrocław Kultura jako jedno z 5 najważniejszych wydarzeń 2016 roku w kulturze.

 

EMOCJE: Nagrody Radia Wrocław Kultura

Olimpiada Teatralna została nominowana do konkursu na najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2016 we Wrocławiu.