Aktualności

Nabór na warsztaty w październiku

W październiku w ramach nurtu głównego odbędą się warsztaty dla aktorów. Zajęcia poprowadzą artyści i pedagodzy rozwijający własne metody pracy na scenie.

Tadashi Suzuki i Kameron Steele: Culture is the Body (15–16 października 2016)

Trening ma więc na celu nie tylko zwiększenie możliwości wszystkich trzech funkcji z osobna, ale także pogłębienie i wzmocnienie ich wzajemnych relacji. Im lepiej potrafimy płynnie zintensyfikować proces wytwarzania energii, przyjmując tlen i utrzymując równowagę przy wykorzystaniu naszego środka ciężkości, tym większym zakresem ruchu dysponujemy, co z kolei zwiększa stabilność życia i zdolność utrzymania się przy życiu. Tę samą zasadę można w gruncie rzeczy zastosować do gry aktorskiej na scenie.

Zapisy trwają do 30 września.

Aleksiej Lewiński: Biomechanika teatralna Wsiewołoda Meyerholda (20–24 października 2016)

Biomechanika pomaga aktorowi w odczuwaniu i rozumieniu swojej scenicznej obecności – w czasie i przestrzeni, uczy koordynacji, równowagi, pracy z rekwizytem, ścisłej realizacji zadań i idei proponowanych przez reżysera. Jednocześnie podnosi samoświadomość aktora, rozwija kreatywność i dostarcza narzędzi do samodzielnego komponowania działań ruchowych.

Zapisy trwają do 5 października.

Elena Floris i Carolina Pizarro z Odin Teatret: Dynamika i koordynacja (21–23 października 2016)

Trening będzie się składał z dwóch części i obejmie pracę nad materiałem fizycznym, wokalnym i muzycznym, mającą na celu stworzenie strategicznej podstawy dla kreatywności aktora. Prowadzący skupią się na doskonaleniu następujących elementów: siły, energii, koncentracji, oddechu, równowagi i koordynacji.

Zapisy trwają do 5 października.

Donald Kitt z Odin Teatret: Kije i kamienie. Proces w poszukiwaniu ukrytych znaczeń  (21–23 października 2016)

Praca podczas warsztatów obejmuje następujące obszary: trening fizyczny aktora; wypracowanie działań zainspirowanych obiektem; poszukiwania wokalne: odkrywanie indywidualnego rytmu, świadomości przestrzennej i dynamiki. Celem warsztatów jest stworzenie warunków do realizacji osobistego procesu, podczas którego ujawniają się ukryte znaczenia.

Zapisy trwają do 5 października.

Zapisy

Zgłoszenia na poszczególne warsztaty prosimy przesyłać na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Olimpiada Teatralna” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty

Culture is the Body

Tadashi Suzuki, Kameron Steele
Tadashi Suzuki, warsztaty, fot. z archiwum artysty
Warsztaty

Biomechanika teatralna Wsiewołoda Meyerholda

Aleksiej Lewiński
Aleksiej Lewiński, fot. Tomasz Wierzbowski
Warsztaty

Dynamika i koordynacja

Elena Floris, Carolina Pizarro (Odin Teatret)
Elena Floris, warsztaty, fot. Maciej Zakrzewski
Warsztaty

Kije i kamienie. Proces w poszukiwaniu...

Donald Kitt (Odin Teatret)
Donald Kitt, warsztaty, fot. Eduardo González Cámara

Aktualności

Radio Wrocław Kultura przyznaje Emocje 2016

Olimpiada Teatralna została nominowana przez słuchaczy Radio Wrocław Kultura jako jedno z 5 najważniejszych wydarzeń 2016 roku w kulturze.

 

EMOCJE: Nagrody Radia Wrocław Kultura

Olimpiada Teatralna została nominowana do konkursu na najważniejsze wydarzenie kulturalne roku 2016 we Wrocławiu.